Zestawy solarne |
Strona 1 z 2
Kolektory słoneczne (solary) to urządzenia, które zamieniają energię słoneczną na cieplną. Najczęściej są instalowane na dachach budynków lub też bezpośrednio na ziemi. Ich lokalizacja powinna być tak dobrana, aby słońce przez jak najdłuższy czas skupiało się na płycie kolektora. W Polsce solary należy kierować na stronę południową i nachylać pod kątem 42 stopni do poziomu.
Działanie kolektorów można uznać za skuteczne, jeśli chmury nie ograniczają dostępu promieni słonecznych do ziemi. Z przeprowadzonych badań wynika, że w Polsce, przy uwzględnieniu rocznych warunków atmosferycznych solary mogą skutecznie funkcjonować przez około 2/3 roku.
Dotacje na kolektory – do 45% kosztów
5 Kroków do korzystania z energii słonecznej przez Ciebie
1. Kontakt z nami Ustalimy razem termin spotkania i wizji lokalnej miejsca inwestycji, przygotujemy kosztorys a następnie wszelkie niezbędne dokumenty potrzebne do uzyskania 45% dofinansowania na zakup i montaż instalacji solarnej.
2. Wniosek do banku o kredyt z dofinansowaniem 45% Zanosimy wniosek do Banku. Preferencyjnych kredytów na zakup kolektorów słonecznych udzielają banki, które podpisały odpowiednią umowę z NFOŚiGW (lista banków znajduje się poniżej):
3. Montujemy solary i korzystamy z energii słonecznej Po zaakceptowaniu dokumentacji przez bank przystąpimy do montażu instalacji solarnej we wcześniej uzgodnionym terminie.
4. Podpisanie dokumentacji końcowej Po zrealizowanej inwestycji sporządzimy protokoły odbioru informujące o ukończeniu montażu instalacji solarnej, które przekażemy do banku.
5. Otrzymanie dofinansowania Teraz NFOŚiGW dokona spłaty 45% Twojego kapitału bankowego, a Ty możesz cieszyć się oszczędnościami i komfortem użytkowania Twojego systemu solarnego.
Skontaktuj się z nami aby uzyskać szczegółowe informacje dotyczące obniżenia kosztów zakupu oraz montażu instalacji solarnej.
Nie czekaj do ostatniej chwili!Ze względu na określony budżet przeznaczony na dopłaty ważna jest kolejność składania wniosków.Na następnej stronie zapoznaj się z Programem Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w zakresie dofinansowania przedsięwzięcia. |
Aktualizacja: sobota, 09 marzec 2013 19:14 |